O nas

Przedszkole w Markach może się poszczycić ponad sześćdziesięcioletnią tradycją. Powstało jako placówka Caritas w 1946 roku i mieściło się w obecnym Domu Katolickim.

Funkcję kierownika w latach 1946 – 1952 pełniła pani Stanisława Cynarska.

W latach 1952 – 1972 kierownikiem była pani Aniela Jędrzejewska.

A od 1973 do 2004 roku dyrektorem przedszkola była pani Danuta Abramowicz. Od 2004 roku dyrektorem jest Hanna Dąbrowska.

W 1973 roku przedszkole zostało przeniesione do obecnego budynku, który został poddany rozbudowie po dawnej Szkole Podstawowej Nr 1.

W roku 2005 Przedszkolu Miejskiemu Nr 1w Markach zostało nadane imię „Wesoły Skrzat” a w 2006 roku uroczyście obchodziliśmy 60-lecie istnienia placówki.

Budynek przedszkola przy Alei Józefa Piłsudskiego 77 zlokalizowany jest przy głównej trasie, co wpływa korzystnie na zainteresowanie Rodziców bo tu krzyżują się wszelkie szlaki komunikacyjne, ale ogromny hałas i zanieczyszczenie środowiska powodują dyskomfort pracy i spędzenia czasu na wolnym powietrzu.

W 2012 roku została przeprowadzona kompleksowa termomodernizacja budynku, w wyniku której Przedszkole zyskało nową kolorową elewację.
Bardzo miło gościć nam w swych murach małych przedszkolaków, zawsze z radością witamy absolwentów przedszkola, którzy przyprowadzają do nas kolejne pokolenie swoich dzieci oraz wnuków. Zapraszamy!